SAMODZIELNA INSTALACJA PLASTIKOWYCH OKIEN: KROK PO KROKU PROCES INSTALACJI PLASTIKOWYCH OKIEN. MONTAŻ OKIEN PLASTIKOWYCH ZGODNIE Z GOST USŁUGI MONTAŻU OKIEN I DRZWI

Długą żywotność i niezawodność okien plastikowych zapewnia nie tylko ich produkcja przy użyciu wysokiej jakości certyfikowanych materiałów, ale także zgodność ze wszystkimi przepisami budowlanymi i odpowiednią instalacją GOST (przede wszystkim GOST 30971-2002 i GOST R 52749-2007). Przy odpowiedniej konserwacji okien po instalacji nigdy nie będziesz mieć z nimi problemu. Dodatkowo masz możliwość przedłużenia gwarancji do 10 lat i żyć w spokoju, nie myśląc, że coś może się stać z Twoimi oknami.

Oczywiście najważniejszą częścią tego, czy będziesz zadowolony z nowych okien, są umiejętności instalatorów. W naszej firmie każdy majster jest certyfikowany dwa razy w roku, a kwalifikacje instalatorów nie są wliczone w koszt usług montażu okien. Ceny montażu okien uzależnione są od wybranej taryfy, wyposażenia i wymiarów produktu.

Podczas montażu nowych okien stare są zwykle demontowane. Oczywiście rozumiemy, jak trudno jest mieszkać w domu bez okien, choć przez krótki czas. Dlatego prace prowadzone są według specjalnie opracowanego harmonogramu, co pozwala na zakończenie przygotowań do montażu okien w możliwie najkrótszym czasie.

Nawet w warunkach zimowych nasza firma instaluje okna PCV zgodnie z GOST, używając specjalnych materiałów do stosowania w ujemnych temperaturach bez uszczerbku dla jakości montażu. Jednocześnie podczas instalacji otwór okienny pozostaje otwarty maksymalnie przez 20 minut, a pomieszczenie nie zamarza.

Należy pamiętać, że po ustaleniu terminu montażu okien należy odpowiednio przygotować przestrzeń mieszkalną!

Jak przygotować się do montażu okna:

  • Jeśli mieszkasz w budynku mieszkalnym , ostrzegaj sąsiadów, że będziesz instalował okna. Podczas instalacji nie da uniknąć odgłosów uderzeń.
  • Uzgodnij z zarządcą termin dostawy gotowych okien PCV i przygotuj wcześniej miejsce w mieszkaniu, w którym będziesz mógł umieścić swoje okna tak, aby nie przeszkadzały Ci do czasu przyjazdu ekipy montażystów.
  • Podczas montażu odpady budowlane są gromadzone w workach i wywożone na plac budowy. Zapewnij miejsce na gruz budowlany i stare okna na klatce schodowej.
  • Zwolnij miejsce na meble, aby przenieść się do otworów okiennych i pracować. Nasi specjaliści wykonują montaż bardzo ostrożnie, ale zalecamy zakrycie mebla przy otworach okiennych folią (nie zakrywaj go gazetami lub szmatką, ponieważ mogą się odkształcić i przesunąć, pozostawiając niezabezpieczoną powierzchnię) i zdjąć. łamanie przedmiotów.
  • Całkowicie zwolnij okno, zdejmij zasłony.
  • Zaplanuj swój czas tak, aby podczas odbioru i montażu okien Ty lub ktoś z Twoich bliskich został w domu.

Konserwacja okien PCV po montażu

Nawet najwyższej jakości okna mogą ulec uszkodzeniu po instalacji według GOST, jeśli nie są odpowiednio konserwowane. Serwis Luxbor może zadbać o Twoje okna PCV. Możemy również zaoferować gotową „apteczkę”, w której znajdują się wszystkie niezbędne środki na konserwację okien plastikowych.

Technologia montażu

Po ustaleniu kosztów montażu okna rozpoczyna się przygotowanie otworów i pomieszczeń pod montaż oraz prace wykończeniowe.

Rozbiórka starych konstrukcji. Standardowa opcja demontażu polega na zniszczeniu starych drewnianych ram. Jednak w razie potrzeby demontaż można przeprowadzić przy użyciu delikatnej technologii, po czym ramy pozostają nienaruszone i można je ponownie wykorzystać. Konieczność starannego demontażu należy wcześniej omówić z licznikiem i przełożonym na etapie kontraktu.

Montaż okna na piankę PUR
Montaż okna na piankę PUR


Instalowanie systemu Okiennego. Wszystkie prace instalacyjne wykonywane są zgodnie ze standardami GOST i specyfiką systemów profili. Okno jest wypoziomowane w otworze, mocowane kotwami lub płytami kotwiącymi i oblane pianką. Połączenie piankowe PUR należy uszczelnić taśmami paroizolacyjnymi i hydroizolacyjnymi oraz taśmami PSUL.
Montaż parapetów, odpływów i moskitier. Parapet mocowany jest do specjalnego profilu nośnego pod oknem i starannie spieniany. Odpływ jest przykręcony od strony ulicy za pomocą wkrętów samogwintujących.
wykończenie skarpy – Ostatni etap. Jako materiał wykończeniowy stosujemy ciepłe, plastikowe płyty warstwowe, które doskonale komponują się z blokiem okiennym z PVC i zapewniają doskonałą izolację termiczną oraz ochronę skarp przed kondensacją.
Widocznym wskaźnikiem prawidłowego montażu okien plastikowych jest brak szczelin i wstrząsów w szwie montażowym. Na koniec okucia są dokładnie dopasowywane i sprawdzana jest szczelność skrzydła okiennego.

Wymiana starych drewnianych drzwi , podczas gdy plastikowe okna są nadal dość drogie. To bardzo potrzebne i satysfakcjonujące wydarzenie może być znacznie tańsze, ponieważ znaczna część kosztów pochodzi z opłaty instalatora. Posiadając pewne umiejętności w pracy ze zwykłymi narzędziami domowymi, właściciel domu będzie mógł sam go zainstalować, wystarczy uważnie przeczytać poniższy materiał.

Jak poprawnie wykonać pomiary?

Przed pomiarem okna pożądane jest obniżenie zboczy, aby jego granice były wyraźnie widoczne. Najszybszym sposobem wybicia jest stempel specjalnym narzędziem.

Po odsłonięciu głównego materiału ściany zmierz wysokość i szerokość otworu. Pomiary należy wykonać w kilku punktach wzdłuż apertury, a następnie najniższe wartości uzyskane z wartości uzyskanych. Otwory z ćwiartką mierzy się wzdłuż zewnętrznej strony otworu, to znaczy przyjmuje się odległość między krawędziami ćwiartek.

Wymiary okna będą zależeć od rodzaju otwarcia:

Otwory z ćwiartką: szerokość okna określa się przez dodanie 3 cm do szerokości otworu na zewnątrz. Przyjmuje się, że wysokość okna jest równa wysokości otworu na zewnątrz (czyli między występami).
Otwory bez ćwiartki: Szerokość okna określa się, odejmując dwie szerokości szczeliny montażowej od szerokości otworu. Ta ostatnia ma 1,5 do 2 cm, więc należy odjąć 3 do 4 cm.
Mierząc szerokość otworu okiennego, odejmij dwie szczeliny montażowe (wartość ta wyniesie łącznie 3-4 cm)

Wysokość okna oblicza się odejmując dwie szczeliny montażowe od wysokości otworu i wysokości profilu nośnego.

Wysokość plastikowego okna określa się, mierząc otwór, a następnie odejmując od wyniku wysokość profilu nośnego i dwie szczeliny montażowe.

Montaż okna na pianę PUR
Montaż okna na pianę PUR

Szerokość przypływu i parapetu dobierana jest w zależności od tego, jak głęboko w otworze podjęto decyzję o zamontowaniu okna. Zwykle 1/3 grubości ściany odsuwa się od zewnętrznej powierzchni ściany. Wtedy szerokość zalewu wyniesie 1/3 grubości ściany + 5 cm.

Szerokość parapetu oblicza się w następujący sposób: dodaj 2 cm do odległości od wewnętrznej powierzchni okna do wewnętrznej powierzchni ściany (ta wartość parapet będzie zawinięty pod okno) oraz część wystającą tak, aby grzejnik grzewczy.

Optymalny margines na długość parapetu – 15 cm. Krawędź można zmniejszyć, ale nie więcej niż 8 cm. Należy pamiętać, że okno będzie wyglądało mniej atrakcyjnie.

Diagram jest ilustracją pojęć ilościowych stosowanych do określenia rozmiaru plastikowego okna, skarp i parapetów.

Aby określić wymiary ościeżnicy należy od szerokości otworu odjąć dwie szczeliny mocujące (ich szerokość 1,5-2 cm) i tylko jedną od wysokości otworu.

Oceń tą stronę: post