Odpowiednia izolacja to podstawa i koniec wszystkiego podczas budowy domu. Poliuretan jest jednym z możliwych materiałów izolacyjnych, których można użyć do ocieplenia domu, a tym samym zmniejszenia zużycia energii. Materiał ma różne zalety, ale także pewne wady.

Ocieplanie poddaszy pianką PUR: https://instal-term.com/ocieplanie-poddaszy/ obsługujemy okolice miejscowości: Radom, Grójec, Białobrzegi, Rawa Mazowiecka, Garwolin. Zadzwoń: tel: (+48) 513 226 791

Co to jest poliuretan?

Poliuretan to tworzywo sztuczne, które jest przetwarzane na lokalnie stosowaną piankę in-situ lub spienione panele w celu izolacji. W tym celu plastik spienia się za pomocą gazu komórkowego – zwykle pentanu. Utwardzona, nietopliwa pianka jest cięta na płyty, które można wykorzystać do izolacji nieruchomości. W piance znajduje się wiele maleńkich pęcherzyków gazu, które mają mniejszą przewodność cieplną niż powietrze. Dzięki temu pianka poliuretanowa lepiej nadaje się do izolacji niż styropian, który zawiera tylko powietrze.

izolacja pianką Warszawa
izolacja pianką Warszawa

Zalety izolacji poliuretanem

Zaznaczamy że izolacja poliuretanem ma wiele zalet. Tworzywo sztuczne można przetwarzać na miękkie, półsztywne i sztywne arkusze piankowe, które można dostosować do wielu różnych obszarów zastosowań. Ponadto panele są wyjątkowo odporne na nacisk, stabilne wymiarowo i lekkie (około trzech kilogramów na metr kwadratowy). Ponadto materiał izolacyjny jest nie tylko ognioodporny, ale także wodoodporny, a przez to mniej podatny na pleśń, co zapewnia długowieczność izolacji. Według przewodnika haeuser-daemen.de panele są łatwe do układania, dzięki czemu izolację może wykonać również doświadczony majsterkowicz. Specjalistę należy wezwać tylko w przypadku izolacji dachu.

Wady izolacji poliuretanowej

Jak każda inna izolacja, izolacja z poliuretanu ma również pewne wady. Ze względu na wysoką stabilność wymiarową panele nie nadają się do izolacji wnęk, a możliwości zastosowania pianki in-situ są również ograniczone. Ponadto energia potrzebna do wytworzenia poliuretanu jest bardzo wysoka, a do wytworzenia materiału potrzeba dużo ropy naftowej. W rzeczywistości jest to sprzeczne z rzeczywistym celem izolacji – oszczędzaniem energii i zasobów kopalnych. Ale plastik nadaje się do recyklingu, jest zdrowy i trwały.

Ocieplanie poddaszy pianką PUR

Sprzątanie domu po wykonaniu izolacji ( ocieplania ) z pianki

Po wykonaniu ocieplania należy skutecznie posprzątać. Prace czystościowe po remoncie czy pracach budowlanych to ciężka praca. Należy pozbyć się dużej ilości gruzu, gabarytów, śmieci itp. Ponadto dokładnie pozbyć się dużej ilości kurzu i pyłu, który z pewnością dostał się z każdy możliwy zakamarek. Na Warszawskim rynku pojawiła się firma Wysprzatane24, która zajmuje się wywozem gruzu po remoncie oraz dokładnym sprzątaniem po remoncie w Warszawie. Zadzwoń: +48 503 982 154 i przekonaj się że usługa sprzątania oraz wywozu gruzu i gabarytów nie jest droga a pozwala zaoszczędzić wiele czasu i nerwów.

Oceń tą stronę: post