świetliki dachowe zasady doboru

Świetliki – jak uniknąć błędów

Jeśli w domu nie ma przeszkód, większość światła wpadnie na strych, gdy świetliki znajdują się na obu połaciach dachu. Nie montuj okien zbyt wysoko, bo przez nie widać tylko niebo. Pamiętaj, że najlepszy widok jest ze strychu. Na większych strychach można zamontować dodatkowe okna dachowe. Za ich pośrednictwem światło przenika w głąb pomieszczenia. Zainstalowanie okien dachowych zarówno wysokich, jak i niskich spowoduje efekt komina, dzięki czemu pomieszczenie będzie efektywnie wentylowane.

Zwróć uwagę, po której stronie jest słońce . Właściwości światła wpadającego do pomieszczenia przez okna dachowe oraz ilość energii cieplnej w dużym stopniu zależą od tego, skąd do pomieszczenia wpada światło padające z góry.
Poszukaj informacji o trajektorii słońca. Decydując się na oświetlenie wewnętrzne od góry, ważne jest, aby oceniać je pod kątem pór roku. Od lata do zimy wysokość słońca nad horyzontem zmienia się nawet o 47 °, co może radykalnie zmienić intensywność światła w pomieszczeniach. To samo dotyczy lekkiej podróży po pokoju od rana do wieczora. Dlatego nie zapomnij dokładnie zastanowić się, gdzie zamontować świetliki w suficie lub skośnej ścianie, jaka powinna być wysokość nad podłogą i wielkość okien w zależności od przeznaczenia pomieszczenia.

Jeśli na przykład nowa pracownia wychodzi na południe, należy zapewnić funkcjonalne oświetlenie pomieszczenia, instalując jak najwyżej świetliki. Światło słoneczne odbija się od ścian pomieszczenia i delikatnie odbija się w miejscu pracy.


Północ – chłodne i miękkie światło. Światło odbite od okien wychodzących na północ wygląda łagodniej i chłodniej. Okna dachowe od strony północnej można zainstalować nisko, aby zapewnić wspaniały widok. Takie okna nadają się na przykład do kuchni, sypialni i gabinetu.


Wschód – złote ciepłe światło . Świetliki od strony wschodniej zapewniają ciepłe, złote światło, ponieważ nisko oświetlone słońce zawsze pada na szkło. To światło nadaje się do salonu, pokoju dziecięcego lub sypialni, gdzie pożądane jest poranne słońce.


Zachód – złote ciepłe światło . Świetliki od strony zachodniej zapewnia złote ciepłe światło. Możesz zainstalować świetlik dachowy nisko, na przykład w salonie, ale zwróć uwagę na to, gdzie wpadają promienie do pomieszczenia. Popołudniowe słońce świecące z południowego zachodu może wydzielać dużo ciepła i być uciążliwe.


Pora Obiadowa – intensywne światło . Świetliki Dachowe wychodzące na południe zapewnia bardzo mocne światło do pomieszczenia, którym trzeba sterować roletami, plisowanymi zasłonami, markizami zewnętrznymi czy żaluzjami. Możesz zamontować świetlik na kolcu dachowym, aby światło padało na ścianę z przodu. Światło odbite od ściany jest przyjemniejsze i bardziej miękkie. Możesz najskuteczniej kontrolować ilość wpadającego światła dzięki zasłonom zaciemniającym i roletom zewnętrznym. Mocne światło można złagodzić za pomocą rolet zewnętrznych lub podnoszonych, markizy i żaluzje zewnętrzne są najlepsze do zarządzania ciepłem. Największą zaletą markiz zewnętrznych jest to, że doskonale zatrzymują południowe ciepło, zanim dotknie ono szyby, a przez przezroczystą siatkę można cieszyć się widokiem.

Wpuść jak najwięcej światła . Twoja decyzja o tym, ile i jaki rodzaj świetlików dachowych wybrać, powinna zależeć od przeznaczenia pomieszczenia, architektury domu oraz rodzaju światła i wideo przez okna, które chcesz. Przemawiając w imieniu Producenta zawsze zalecamy, aby całkowita powierzchnia zajmowana przez szyby wynosiła 10-20% powierzchni podłogi pomieszczenia (podstawowa zasada obliczeń – 10: 1, 10 m² pomieszczenia – co najmniej 1 m 1 przeszklenia). Tak więc, jeśli pokój ma 20 m², powierzchnia szyby okiennej musi wynosić co najmniej 2 m². W pokoju dziecięcym, większych pokojach, salonach, kuchniach, miejscach do pracy powierzchnia przeszklenia powinna być większa niż 10% (10: 1,5 lub nawet 10: 2), aby pomieszczenia były lepiej oświetlone naturalnym światłem i wyglądały na bardziej przestronne.

Świeże powietrze . Skuteczna wentylacja jest tak samo ważna dla naszego samopoczucia, jak naturalne światło. Dobrze wentylowane pomieszczenie ma zdrowsze powietrze niż pomieszczenie z małą ilością świeżego powietrza. W przypadku zamontowania jednego z świetlika dachowego w otwartej konstrukcji dachowej dom jest dodatkowo wentylowany dzięki tzw. Efektowi komina. Otwórz świetlik, a pomieszczenie natychmiast wypełni się świeżym powietrzem.


Panoramiczne świetliki z zawiasami na górze. Świetliki dachowe obsługiwane ręcznie z zawiasami u góry otwierają się na zewnątrz i do góry, ale można je również odwrócić do czyszczenia. Dzięki tej funkcji okno może być również panoramiczne, bo stojąc na pełnej wysokości i przy dobrej pogodzie można się wysunąć i podziwiać widok. Uchylne okna u góry mają wstępnie zainstalowane detale, do których łatwo i szybko można przymocować zasłony.


Zdalnie sterowane świetliki. Elektrycznym oknem można inteligentnie sterować i wstępnie zaprogramować zdalnie. Aby zapewnić optymalną kontrolę klimatu i energii, rozwiązanie to polecane jest do wszystkich typów domów i pomieszczeń, w których okna montowane są w niedostępnym miejscu. Nasz świetlik dachowy posiada ukryty silnik, czujnik deszczu oraz łatwy w obsłudze pilot sterujący ochroną przeciwsłoneczną i wszystkimi funkcjami okna.

Łubie, Zbrosławice, Tworóg, Połomia, Pyskowice, Toszek, Zabrze, Gliwice, Tarnowskie Góry, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Żory, Rybnik, Wielowieś, Księży Las, Bytom, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Pławniowice, Kopienica, Wieszowa, Lubliniec, Strzelce Opolskie, Miasteczko Śląskie, Mierzęcice, Kędzierzyn-Koźle, Mikołów, Częstochowa, Kraków, Wadowice, Oświęcim, Tychy, Rybnik, Aleksandria, Babienica, Blachownia, Biskupice, Bobrowniki Śląskie, Boronów, Borowiany, Boruszowice, Brynek, Brynica, Brzeziny Śląskie, Bytom, Celiny, Chechło, Chorzów, Ciasna, Cisiec, Cisownica, Cynków, Czechowice-Dziedzice, Czekanów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Dobrodzień, Drutarnia, Gliwice, Goczałkowice-Zdrój, Goleszów, Gorzyce, Gostyń, Góra Siewierska, Górniki, Hanusek, Herby, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Jemielnica, Jerzowa, Kalety, Kamieniec, Kamińsko, Katowice, Karchowice, Kędzierzyn Koźle, Kiczora, Kieleczka, Kleszczów, Kłobuck, Knurów, Kocury, Kochanowice, Kokotek, Koszęcin, Kotowice, Konopiska, Koty, Kozłowa Góra, Kozłów, Krupski Młyn, Krzyżowa, Krzepice, Księży Las, Laryszów, Lasowice, Lisów, Lubliniec, Łącza, Łubie, Lubecko, Miasteczko Śląskie, Miedary, Mierzęcice, Mikołeska, Mikołów, Miotek, Morsko, Mysłowice, Nakło Śląskie, Niewiesze, Niezdrowice, Niezdara, Nowa Wieś, Nowe Chechło, Ogrodzieniec, Opatowice, Orzech, Orzesze, Osada Jana, Ossy, Ożarowice, Paczyna, Piasek, Piekary Śląskie, Pisarzowice, Pniowiec, Poczesna, Połomia, Porąbka, Poręba, Psary, Potępa, Przeczyce, Przezchlebie, Przeczyce, Pszczyna, Ptakowice, Pyrzowice, Pyskowice, Racibórz, Radzionków, Repty, Repty Śląskie, Rokitno Szlacheckie, Ruda Śląska, Rudniki, Rudziniec, Rudno, Rybna, Rybnik, Rzeczyce, Rzędkowice, Sączów, Siemonia, Sierakowice, Siewierz, Sławków, Sopot, Sosnowiec, Sośnicowice, Solarnia, Sowice, Smolnica, Stare Tarnowice, Stolarzowice, Strzybnica, Strzelce Opolskie, Szałsza, Śródmieście-Centrum, Świerklaniec, Świnna, Tarnowskie Góry, Tąpkowice, Toszek, Trachy, Tworóg, Tychy, Wielowieś, Wieszowa, Wilkowice, Wilkowiczki, Wodzisław Śląski, Wojkowice, Wojska, Woźniki, Wyrazów, Zabrze, Zarzecze, Zawady, Zbrosławice, Zdów, Zebrzydowice, Zendek, Żarki Letnisko, Żernica, Żędowice, Ziemięcice, Żory, Żyglin, Żyglinek

Oceń tą stronę: page