Dowiedz się więcej o cięciu strumieniem wody
Cięcie strumieniem wody to nietermiczna metoda cięcia przy użyciu wyłącznie naturalnego piasku i wody do cięcia prawie każdego materiału. W teorii prosty proces, ale w praktyce zaawansowana technologia cięcia. Kruchy proces cięcia zapewnia gładką powierzchnię cięcia bez żużlu lub stref wpływu ciepła, a ponadto jest mniej potrzebna obróbka końcowa.

Wszystkie materiały można ciąć za pomocą jednej i tej samej maszyny do cięcia strumieniem wody, od miękkiej gumy i tworzyw sztucznych po najtwardsze metale i ceramikę. Sterowana CNC maszyna do cięcia strumieniem wody zapewnia identyczne części niezależnie od objętości i przy minimalnej ilości odpadów. Uniwersalność i łatwość obsługi sprawia, że ​​technologia strumienia wody nie ma sobie równych na rynku.

cięcie strumieniem wody Gliwice - cięcie wodą
cięcie strumieniem wody Gliwice – cięcie wodą

Cięcie strumieniem wody wykorzystuje wodę pod bardzo wysokim ciśnieniem (50 000 psi) w bardzo drobnym strumieniu (od 0,008” do 0,043”) w celu ścierania materiału podczas cięcia. Nie ma nagrzewania się materiału, są minimalne ślady obróbki, a wszystko jest sterowane komputerowo, co pozwala na wprowadzanie zmian przy minimalnym wysiłku. Wzmacniacz wytwarza wysokie ciśnienie za pomocą pompy tłokowej. Na głowicy maszyny znajduje się diament lub rubin z bardzo małym otworem. Głowica porusza się w osiach XY i tnie materiał. Wszystko to jest kontrolowane przez sterownik CNC, który wykorzystuje specjalne oprogramowanie do manipulacji głowicą w razie potrzeby.

Cermas Polska wykorzystuje zarówno cięcie wodą, jak i cięcie strumieniem wody ze ścierniwem. Tylko woda oznacza, że ​​możemy użyć mniejszego strumienia, aby szybko i bez bałaganu ciąć bardziej miękki materiał. Jest to często stosowane do pianek, gumy, cienkich tworzyw sztucznych itp. W przypadku cięcia strumieniem wody ściernym ścierniwo (skała granatu, sortowana według rozmiaru – patrz zdjęcie) jest wprowadzane do strumienia i przez rurkę skupiającą. Dzięki temu możemy ciąć bardzo twarde i grube materiały, takie jak stal, aluminium, stal nierdzewna, miedź, brąz, gruby plastik, kamień, szkło itp.

Specjalne oprogramowanie określa prędkość, przebijanie i jakość krawędzi cięcia w oparciu o materiał i konfigurację maszyny. Obliczana jest również kompensacja szerokości strumienia, aby uzyskać bardzo dokładne cięcie.

Nasze możliwości obejmują możliwość cięcia arkuszy o długości 144 cali, szerokości 72 cali i grubości 6 cali. Tolerancja cięcia może wynosić +/- 0,010” w zależności od materiału i grubości (bardziej miękkie i grubsze materiały są mniej dokładne). Nie ma wielu materiałów, których nie można ciąć naszym waterjetem.

Strumienie wodne mają wiele zalet w porównaniu z innymi procesami produkcyjnymi, w Granit 003tym:

  • Brak ciepła wpływającego na materiał
  • Może ciąć materiały o grubości do 6 cali
  • Cięcie jest sterowane komputerowo, co zapewnia szybką dostawę i niskie koszty konfiguracji
  • Sterowanie komputerowe umożliwia wydajne zagnieżdżanie części w materiale
  • Minimalne ślady obróbki
  • Zmiany można dokonać przy minimalnym wysiłku
  • Możliwość cięcia szerokiej gamy materiałów
  • Przyjazny dla środowiska
  • Duży rozmiar cięcia – 6′ x 12′

Pamiętaj o cięciu laserowym

Cięcie laserowe to kolejna zaawansowana technologia cięcia, która wykorzystuje skoncentrowany strumień światła do cięcia różnych materiałów. W przeciwieństwie do cięcia strumieniem wody, cięcie laserowe jest procesem termicznym, co oznacza, że ​​wykorzystuje ciepło do przecinania materiału. Cięcie laserowe jest szczególnie przydatne w przemyśle metalowym, gdzie precyzyjne cięcia są kluczowe. Tak jak cięcie strumieniem wody, cięcie laserowe jest sterowane komputerowo, co pozwala na precyzyjne cięcia z minimalnym marnotrawstwem materiału. W zależności od zastosowania, cięcie laserowe może być bardziej odpowiednie niż cięcie strumieniem wody, zwłaszcza gdy wymagana jest wysoka precyzja i czystość krawędzi cięcia.

Oceń tą stronę: post