Czy mógłbyś opisać dokładnie, czym są świetliki? Zapewne większość ludzi powie, że świetlik dachowy to tylko okno na dachu. Częściowo to rozumienie jest prawdziwe, ale niejednoznaczność może powstać, gdy język odbiega od celu i przeznaczenia świetlików.

Montaż świetlika to nie tylko zwiększenie dopływu światła do słabo oświetlonego domu czy dodatkowe okno, ale także zwiększenie efektywności energetycznej, rozwiązanie problemów z wentylacją na poddaszu lub ostatniej kondygnacji oraz piękny widok. Naturalne światło wpada do domu przez świetlik, więc na pewno nie będzie na co narzekać. Choć może się to wydawać piękne na papierze, w rzeczywistości te rzeczy wyglądają trochę inaczej. Firma nasza pragnie zapoznać Państwa z funkcjami operacyjnymi, jakie świetliki umieszczają na barkach właścicieli domów oraz dostarczyć najważniejszych informacji na temat świetlików.

Jeśli kupiłeś już dom ze świetlikiem, jest o czym rozmawiać, ale kwestia świetlików zwykle niepokoi osoby budujące dom. Pogłoski, że świetlik oddaje ciepło zwiększają przepuszczalność – napompowane, bo szczelna konstrukcja tylko nieznacznie zwiększy straty energii. Dzięki wysokiej jakości konstrukcji nie będzie zauważalnego wzrostu zużycia energii ani redukcji ciepła. Czasami potrzebny jest szyberdach. Staje się to konieczne, gdy trzeba wejść na dach obok wyfrezowanego komina i nie ma innego wyjścia. Jednak ich głównym celem jest zwiększenie ilości naturalnego światła na poddaszu lub na drugim, trzecim, a czasem na pierwszym piętrze domu.

Wskazówki i ważne fakty dla tych, którzy chcą mieć świetlik dachowy

Oto kilka interesujących faktów, które wzmacniają argument, że świetliki są wartościową inwestycją i ważnym detalem Twojego domu. Zacznijmy od zwiększonych opcji wentylacji.

Ludzie nie odwiedzają często strychów i po prostu przechowują różne rzeczy. W efekcie mogą wystąpić problemy z jakością powietrza na poddaszu (szczególnie w starych domach), czy to z wilgocią, czy z suchym powietrzem. To zależy od konstrukcji i specyfiki budynku. Świetlik dachowy pozwoli ci trochę ogrzać pomieszczenie w chłodny dzień i schłodzić je latem po otwarciu okna. Praktyczne zastosowanie czasami otwiera okno i usuwa wilgoć z wnętrza, ułatwiając cyrkulację powietrza.

Zarówno tanie, jak i drogie świetliki mają doskonałą izolację akustyczną, dzięki czemu nie będą im przeszkadzać deszcz, grad czy burze. Można również wspomnieć o ochronie przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Większość świetlików dachowych wykonana jest z lepszego szkła, które w przeciwieństwie do dużej części zwykłych okien chroni przed szkodliwymi chorobami UV. I wreszcie oświetlenie, które nigdy nie będzie zbyt skupione. Zarówno psychologicznie, jak iw inny sposób, tak jak wyglądasz – potrzebne jest oświetlenie. Świetliki dachowe to świetny sposób na doświetlenie i praktyczne przygotowanie poddasza lub drugiego, trzeciego piętra do wygodnego mieszkania lub innej adaptacji.

Dodatkowo należy podkreślić, że świetliki dachowe najlepiej montować na dachach skośnych. Ułatwia to ich otwieranie i zamykanie, jak najlepiej wykorzystując światło słoneczne. Jeśli zainstalujesz go na płaskim dachu (co teoretycznie jest możliwe), uważaj, aby nie wspinać się zbyt wysoko, aby je otwierać i zamykać. Również w tym przypadku będziesz miał dziwnie wyglądający sufit i dach. Cóż, możesz cieszyć się słońcem tylko wtedy, gdy słońce jest w zenicie. We wszystkich innych przypadkach będzie to tylko okno w suficie.

Świetliki dachowe w swojej cenie z pewnością nie są najtańszym zakupem, ale zapewniają wartość dodaną. Dlatego każdy właściciel domu powinien zastanowić się, czy może sobie na nie pozwolić, a kiedy już zdecyduje, nie powinno być więcej pytań. Również jak skomplikowany jest montaż świetlików. W przypadku wykonania przez profesjonalistów istnieje ryzyko, że okno dachowe stanie się niestabilne, pęknie lub nie utrzyma solidnego uszczelnienia w konstrukcji dachu domu. Jeśli szyberdach jest zainstalowany na już zbudowanym dachu, sprawy stają się znacznie bardziej skomplikowane, zwłaszcza jeśli sam dach nie jest nowy. Jednak powinien to być zawodowy ból głowy i podobne problemy nie powinny Ci przeszkadzać.

Chociaż odciąganie wilgoci w domu murowanym za pomocą świetlika może być bardzo skuteczne, to kiepski montaż świetlików może przyciągać wilgoć do wnętrza pomieszczenia, dlatego należy rozważnie wybierać wykonawców. Firma nasza zrealizowała szereg projektów świetlików, dlatego zachęcamy do kontaktu w sprawie realizacji wszystkich projektów, w których dostarczyłeś świetliki dachowe.

Jaka będzie cena świetlika dachowego?

Kochamy dokładność i nie zgadujemy, więc nie będziemy zgadywać. Jeśli chcesz wiedzieć ile będą kosztować świetliki i ich pełny montaż – skontaktuj się z nami lub zostaw zapytanie. Świetliki i ich ostateczna cena różnią się w zależności od wybranego modelu, cech konstrukcyjnych Twojego dachu, tego, czy dach już tam jest i czy wszystko będzie wymagało demontażu, czy projekt jest dopiero w przygotowaniu i tak dalej.

Aby poznać dokładną cenę – skontaktuj się z nami, a po pomiarach przedstawimy Ci świetną ofertę cenową i natychmiast zrealizujemy Twoje zamówienie, zarówno poprzez dostawę, jak i montaż szyberdachu.

świetlik dachowy pasmo świetlne
świetlik dachowy pasmo świetlne

Jakie świetliki mogę wybrać?

Nasza firma oferuje Państwu szeroką gamę typów okien dachowych. Oto świetliki z naszej oferty:

 • Świetliki – świetny wybór w atrakcyjnej cenie. Choć produkt ten można zaliczyć do klasy ekonomicznej, jest to zdecydowanie świetne i bardzo trwałe rozwiązanie, które otrzymuje 10 lat gwarancji (okno + uszczelka). Okna te nadają się do dachów o nachyleniu 15-90 stopni, głębokości pokrycia od 0 do 50 mm i zapewniają doskonałą kontrolę. Dwie stałe pozycje otwierania, wykończenie lakierem z drewna sosnowego, lekka, ale solidna konstrukcja aluminiowa i doskonała izolacja akustyczna. To wszystko naprawdę gwarantuje, że świetliki są w czołówce rynku pod względem stosunku ceny do jakości.
 • Okna dachowe to produkty niemieckiej firmy , która symbolizuje jakość niemieckiej inżynierii i zachodnie podejście do mebli. Najmocniejsza możliwa konstrukcja i energooszczędna konstrukcja sprawiają, że taki świetlik można łatwo wkomponować w domy pasywne i energooszczędne. Największą zaletą świetlików jest ich niezwykle szybki montaż i montaż. Istnieje wiele modeli:
 • z otwieraną osią pośrodku (nadaje się do dachów o nachyleniu 15-85 stopni, wykonany z myślą o optymalnym oświetleniu, oszczędza energię)
 • z podniesioną osią otwierania (nadaje się do dachów o nachyleniu 20-65 stopni, uchylne okno ¾ przesuw na wysokość, niezwykle wydajny sposób na wentylację i doświetlenie, automatyczne ryglowanie i energooszczędny pakiet szybowy)
 • z otwieraną osią pośrodku (nadaje się do dachów o nachyleniu 15-90 stopni, uchwyt do otwierania znajduje się na dole dla łatwiejszego dostępu, najwyższa klasa bezpieczeństwa dla okien PCV, wyjątkowo ekologiczny design i energooszczędne szkło pakiet)
 • z dwiema otwieranymi osiami (nadaje się do dachów o nachyleniu 20-65 stopni, posiada podwójny system uchyłu, maksymalnie szczelne i bezpieczne okno, standardowy blok termoizolacyjny oraz energooszczędny pakiet szybowy)
 • (zdalnie sterowane szyberdachy osiowe, idealne do montażu w odległych lub trudno dostępnych miejscach. W połączeniu z oknami ).
 • (zdalnie sterowany osiowy szyberdach, sterowanie za pomocą przełącznika naściennego i zdalnego. Niskoemisyjny pakiet szybowy, energooszczędna konstrukcja. W połączeniu z oknami ).
 • Okna R(zdalnie sterowane szyberdachy osiowe w połączeniu z oknami . Hartowane szkło zewnętrzne, izolacja termiczna WD, energooszczędna ergonomia).
 • cena i jakość to wyróżniki linii . Główne cechy to prawdopodobnie wysoce zaawansowana konstrukcja, cienkie ramki, które zapewniają więcej miejsca na szkło, a tym samym więcej światła w pomieszczeniu, zautomatyzowana wentylacja i ochrona przed włamaniem. Świetliki dzielą się na trzy klasy:
 • 1 to klasa ekonomiczna lub standardowa, w której znajdziemy okna dachowe ze wszystkimi głównymi funkcjami i cechami konstrukcyjnymi, jakich można oczekiwać. Do tej klasy należy tylko jeden model okna, a sam design przedstawiciela tej klasy zapewnia wydajną wentylację pomieszczenia przy zamkniętych oknach.
 • 2 – coś pośrodku, gdzie produkty spełniają wyższe wymagania. Świetliki dachowe , a w szczególności linia , to szczególnie uniwersalne rozwiązanie dla każdego konsumenta poszukującego świetlików dachowych. Zwiększona ochrona, ergonomiczne rozwiązanie wentylacyjne i najwyższa jakość. Takie świetliki są warte Twojej uwagi. W tej klasie znajdziemy trzy, dość podobne, ale o różnych niuansach funkcjonalnych różne modele.
 • 3 to najwyższa klasa, która szczyci się ekskluzywnymi rozwiązaniami okien dachowych . Nie tylko maksymalna precyzja wykonania, ale także świetny wygląd wyróżniają te produkty na tle konkurencji. Doskonała wentylacja, ogromne gwarancje bezpieczeństwa i maksymalna oszczędność energii powinny zadowolić każdego konsumenta, który je wybiera.
 • Świetliki – to jedne z najatrakcyjniejszych produktów na rynku. Pod względem ceny i jakości świetliki również wyprzedzają konkurencję. To po prostu idealny produkt na Polskę, bo wytrzyma każde warunki pogodowe. Oto okna dachowe z gamy :
 • 1 – okna klasy ekonomicznej, łatwe w utrzymaniu, lakierowane, obsługiwane za pomocą klamki.
 • 2 – to produkty z linii , które zaspokoją potrzeby właścicieli domów poszukujących większej energooszczędności wraz z łatwą obsługą.
 • 3- spełniają wszystkie zalety powyższych linii, są niezwykle szczelne i zaawansowane konstrukcyjnie, a także posiadają nowoczesny, piękny design.

Dlaczego warto wybrać linię dachową?

Posiadamy ponad 10-letnie doświadczenie w sprzedaży pokryć dachowych i świetlików oraz we wdrażaniu szerokiej gamy rozwiązań projektowych. Znajdujące się w naszym katalogu świetliki spełniają najwyższe standardy jakości obowiązujące w Unii Europejskiej i na świecie. Decydując się na współpracę z nami podejmiesz najlepszą decyzję, ponieważ nie tylko sprzedajemy, ale również montujemy okna dachowe i inne produkty.

Kupując u nas zawsze otrzymasz optymalną ofertę cenową na prace dekarskie i instalacyjne. Świetliki dachowe nie są wyjątkiem, zaskoczy Cię nie tylko jakość, ale również atrakcyjna cena kupując u nas.

Oceń tą stronę: post