Nowoczesny sposób na światło słoneczne w pomieszczeniach – świetliki dachowe, tuby słoneczne

Świetliki dachowe oraz tuby słoneczne to innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na wprowadzenie naturalnego światła słonecznego do pomieszczeń bezpośrednio z dachu lub z zewnątrz budynku. Dzięki temu można zwiększyć ilość światła dziennej, a tym samym poprawić jakość życia i zdrowia użytkowników pomieszczeń, a także zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej.

Świetliki w dachu to specjalne okna dachowe, które umieszczane są w dachu budynku w celu wprowadzenia do wnętrza naturalnego światła. Charakteryzują się one większym nachyleniem niż tradycyjne okna dachowe, co pozwala na lepsze doświetlenie pomieszczenia. Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju szklanych wkładów, można wybierać między różnymi poziomami izolacji termicznej oraz akustycznej.

Tuby słoneczne, z kolei, to systemy składające się z rur umieszczonych na dachu i w ścianach budynku, które wprowadzają światło słoneczne do pomieszczenia. Światło przepływa przez rurę, która jest pokryta materiałem odbijającym, co skutkuje zwiększeniem jego intensywności. Na końcu rury znajduje się specjalna lampa, która rozprasza światło po całym pomieszczeniu. Tuby słoneczne można zainstalować nawet tam, gdzie nie ma możliwości umieszczenia okna dachowego, np. w łazience lub korytarzu.

Oba rozwiązania charakteryzują się wysoką wydajnością i łatwością montażu, co sprawia, że są coraz częściej stosowane w nowoczesnych budynkach mieszkalnych, biurowych czy przemysłowych. Dzięki nim można uzyskać więcej naturalnego światła w pomieszczeniach, co przyczynia się do poprawy samopoczucia, zdrowia i wydajności pracy, a także redukcji kosztów związanych z oświetleniem sztucznym.

Istnieje wiele zalet, które dają nam lampy solarne, jeśli chodzi o zaspokojenie najbardziej podstawowych potrzeb człowieka. Dzięki ogromnemu wzrostowi energii odnawialnej i paneli fotowoltaicznych świetliki dachowy, nowe rozwiązanie bez prądu, dotarła do naszych domów i firm, które dzięki połączeniu kilku bardzo silnych czynników sprawiają, że jest to bardzo przydatne urządzenie do rozwiązywania wielu problemy związane z oświetleniem.

Łatwa instalacja umożliwiająca wpuszczanie naturalnego światła przez dach , duża moc typu przewodzącego światło poprzez odbicie, a przede wszystkim bardzo konkurencyjna cena w porównaniu do innych zrównoważonych systemów energetycznych sprawiają, że to urządzenie,  zwane również naświetlem dachowym , w możliwych i efektywnych kanałach solarnych aby oświetlić każdy ciemny obszar, w którym okna są potrzebne lub nie, zarówno w poziomie, jak iw pionie, jak również w przypadku pasm świetlnych z wentylacją.

Jak działają świetliki dachowe?

Świetliki w dachu to specjalne urządzenia, które pozwalają na wprowadzenie naturalnego światła do pomieszczeń. Działają one w oparciu o zjawisko odbicia światła od specjalnie zaprojektowanej powierzchni, która znajduje się na górnej części urządzenia.

W pierwszej kolejności, światło słoneczne wpada przez specjalną szybę, która znajduje się na wierzchu świetlika dachowego. Następnie trafia ono na specjalną powierzchnię odbijającą, która kieruje promienie słoneczne w dół, do pomieszczenia. W przypadku świetlików dachowych rurkowych, światło jest kierowane poprzez specjalne rurki, które łączą się z dolną częścią urządzenia i wprowadzają je do pomieszczenia.

W ten sposób świetliki pozwalają na oświetlenie wnętrz w naturalny sposób, bez konieczności korzystania z sztucznego światła elektrycznego. Dzięki temu można zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną oraz poprawić komfort przebywania w pomieszczeniu, dzięki naturalnemu światłu słonecznemu.

Świetliki poliwęglanowe do wewnętrznego światła słonecznego składają się zasadniczo z 3 kluczowych elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, są to: kolektor, rura przewodząca i dyfuzor , z tych 3 elementów powstają rurki oświetleniowe, dzięki czemu udaje nam się zebrać energię słoneczną w postaci promienie i przesuń go przez kanał, aby ostatecznie rozproszyć go równomiernie w dowolnym ciemnym lub słabo oświetlonym otoczeniu.

Jako szczegół lub plus warto wspomnieć o możliwości, jaką daje możliwość  wbudowania oświetlenia LED wewnątrz świetlika dachowego , można to osiągnąć umieszczając baterię z panelem słonecznym na naszym dachu obok kolektora jako uzupełnienie zestawu odpowiedzialnego za dostarczanie mocy do wbudowanej diody LED, gdy tuba nie będzie już świecić naturalnym światłem. Bez wątpienia jest to bardzo efektywne, ekonomiczne, ale przede wszystkim trwałe połączenie.

Możliwość wbudowania oświetlenia LED wewnątrz świetlika dachowego daje wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala na oświetlenie pomieszczenia nawet wtedy, gdy na zewnątrz jest ciemno lub pochmurnie, co jest szczególnie ważne w przypadku świetlików dachowych rurkowych, które nie działają w ciemności.

Dodatkowo, oświetlenie LED jest bardzo energooszczędne i ma dłuższą żywotność niż tradycyjne źródła światła, co pozwala na oszczędność energii i obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Montaż oświetlenia LED wewnątrz świetlika dachowego jest stosunkowo prosty i nie wymaga dużej ilości miejsca, co czyni tę opcję bardzo atrakcyjną. Dzięki temu, że oświetlenie LED może być wbudowane w różne modele świetlików dachowych, można dopasować go do różnych stylów architektonicznych i potrzeb użytkowników.

Wbudowane oświetlenie LED wewnątrz świetlika dachowego pozwala na jeszcze lepsze wykorzystanie naturalnego światła słonecznego i poprawia jakość oświetlenia wnętrza, co z kolei wpływa na komfort przebywania w pomieszczeniu oraz na oszczędność energii elektrycznej.

Krótko mówiąc, świetliki oraz pasma świetlne są bardzo skuteczną alternatywą dla wszystkich instalacji, w których nie ma  okna, przez które można by uzyskać naturalne światło lub zasilanie elektryczne. Dzięki wszystkim korzyściom, jakie przyniesie Ci ten wspaniały  produkt, będziesz mieć naprawdę dobrą jakość oświetlenia w swoim domu lub biurze.

Oceń tą stronę: post