Zaznacz stronę

Świetliki dachowe i pasma świetlne składają się z kopuły, elastycznej rurki światłowodowej, ramy sufitowej, pryzmatycznego dyfuzora i zestawu montażowego. Główną funkcją świetlika dachowego jest dostarczanie naturalnego światła do budynku.

Zastosowanie tego typu świetlików dachowych zapewnia oświetlenie wszystkich pomieszczeń w domu nawet wtedy, gdy nie ma możliwości zamontowania okien dachowych lub elewacyjnych. Wnętrze bez światła dziennego jest ciemne i niewygodne. Należą do nich np. Łazienki, garderoby, korytarze czy puby. Naturalne światło przenika do budynku przez światłowód i oświetla wnętrze. Stanowi dodatkowe źródło światła w innych pomieszczeniach, a także oszczędza energię elektryczną.

Rura przepuszcza światło dzienne do kopuły zamontowanej na suficie. Następnie promienie słoneczne odbijają się od ścianek elastycznej rurki wraz z warstwą odblaskową i kierowane są w stronę dyfuzora. Zamontowany na suficie dyfuzor rozprasza nawet promienie słoneczne i oświetla pomieszczenie. Dzięki dodatkowemu źródłu światła pełniącemu rolę lampy, świetlówkę można używać nawet wieczorem lub w nocy.

Nasze usługi produkcji materiałów z poliwęglanu:

Świetliki Dachowe, Świetliki Dachowe Śląsk, Świetliki Dachowe Katowice, Świetliki Dachowe Gliwice, Świetliki Dachowe Zabrze, Świetliki Rurowe, Świetliki Stałe, Świetliki Tunelowe, świetliki dachowe Śląsk, świetliki dachowe Gliwice, świetliki dachowe Zabrze, świetliki dachowe Katowice